PRSP

Piękne Równe Symetryczne Piersi

PRSP, czyli Piękne Równe Symetryczne Piersi to zupełnie nowe spojrzenie na piersi, jako na problem onkologiczny, jak i również estetyczny. To filozofia tworzenia piersi – czasem polega na ich udoskanalaniu, a czasem na ich całkowitym kreowaniu od nowa, po to by podnieść jakość życia Pacjentki. PRSP pozwala Pacjentce poczuć się pięknie, ale co najważniejsze, bez problemu funkcjonować w życiu codziennym. Każde wykonanie PRSP poprzedza kilka wizyt, w trakcie których ustalam z Pacjentką, jaki efekt chce osiągnąć, jaki jest zakres możliwości oraz co będzie dla niej najlepsze. Dbam o jak najpełniejszą informację i jak największy komfort. Po samym zabiegu każda Pacjentka otoczona jest opieką pooperacyjną. W trakcie wizyt kontroluję efekt zabiegu, przebieg rekonwalescencji, przepisuje odpowiednie leki na ból, etc.

PRSP wykonuje zarówno u Pacjentek zdrowych, jak i po leczeniu raka piersi. W przypadku Pacjentek zdrowych skupiam się najczęściej na powiększeniu, zmniejszeniu lub podniesieniu piersi. Niekiedy uzupełniam to lipomodelingiem, a niekiedy łączę różne zabiegi, aby efekt symetrycznych i pięknych piersi był jak najlepszy. Bardzo ważne jest dla mnie zrozumienie potrzeb i oczekiwań Pacjentki – dzięki temu mogę w 100% na nie odpowiedzieć.

W przypadku Pacjentek onkologicznych staram się uświadamiać, że po leczeniu raka piersi również można uzyskać Piękne Równe Symetryczne Piersi. Dotyczy to zarówno Pacjentek po leczeniu oszczędzającym, jak i po amputacji i rekonstrukcji piersi. Bardzo często skutkiem rekonstrukcji piersi jest niedopasowanie jej wyglądu do drugiej piersi. Jako doświadczony onkolog i specjalista w chirurgii estetycznej łączę te dwie dziedziny i oferuję wykorzystanie zabiegów, takich jak podniesienie, pomniejszenie, powiększenie i lipomodeling piersi, czyniąc piersi jak najbardziej podobnymi pod względem kształtu, wielkości i objętości. Przeciwwskazaniem do wykonania PRSP u Pacjentek może być leczenie onkologiczne, ale można pogodzić jego harmonogram z zabiegami PRSP – najważniejsze są chęci i dobre nastawienie.

U każdej Pacjentki przez zabiegiem wykonuję USG, a po leczeniu raka piersi bezwzględnie mamografie lub rezonans.